GreenEsti joogariided on loodud kangastest, mis on valmistatud ainult mahedalt ja keskkonnasäästlikult kasvatatud toormest. Sellised orgaanilised kangad on kandjasõbralikud, pehmed, siledad, hingavad ja hea niiskusimavusega.

Ökopuuvill ehk orgaaniline puuvill

Ökopuuvill on kõige populaarsem orgaaniline tekstiilkiudmaterjal. Erinevalt tavapuuvillast ei kasutata ökopuuvilla kasvatamisel keskkonnakahjulikke taimekaitse- ja kahjuritõrjevahendeid ega väetisi. Mahedalt kasvatatud puuvilla õisi korjatakse käsitsi, mis kindlustab, et puuvillakiud ei ole kahjustunud. Tulemuseks on väiksem maa- ja veevara koormamine ning kvaliteetne orgaaniline puuvill. Orgaanilise puuvilla kasvatamine nõuab intensiivsemat tööd, kuid saak on väiksem võrreldes tavapuuvilla kasvatusega, mistõttu ökopuuvilla hind on kõrgem. Ka on orgaaniline puuvill paremini biolagunev. Ökopuuvillane kangas on pehme ja eriti nahasõbralik, ideaalne allergikutele.

Bambus

Bambus on üks kiiremini kasvavaid taimi maailmas. Bambusetaim kasvab täispikkusesse mõne kuuga ja valmib paari aastaga, mõned liigid saavutavad oma tugevuse ja küpsuse juba 60-90 päevaga. Kangatööstuses peetakse bambust väga loodussõbralikuks tooraineks, sest ta kasvab kiiresti ja loomulikult, ilma pestitsiidide, herbitsiidide ja väetisteta, samuti on ta vee suhtes üsna vähenõudlik. Bambuskangas on pehme, sile ja hästi langev. Bambuskangas aitab hoida nahka kuivana, imab väga hästi niiskust ja reguleerib kehatemperatuuri (suvel palavaga jahutab ja talvel külmaga annab sooja juurde). Bambusest valmistatud tekstiilid on looduslike bakterite- ja seentevastaste omadustega, ei ärrita nahka ega tekita allergiat, on 100% biolagunevad.

Tencel

Tencel on toorpuidust (peamiselt eukalüptist) valmistatud tehiskiust (lyocellkiust) kangas, mille tootmisprotsess on keskkonda säästev. Ehkki tootmine on kallis ja aeganõudev, saadakse väga heade omadustega kangas, mida on kerge hooldada. Tencel on sile ja pehme ning ei tekita nahaärritusi, sobides seetõttu tundlikule nahale. Ta on hästi hingav ning imab niiskust u 2 korda rohkem kui puuvill. Tencelil on unikaalne fibrillstruktuur: fibrillid (ülipeened kiu osakesed) ja fibrillide vahel olevad juuspeened kanalid reguleerivad niiskuse imendumist ja eraldumist. Tänu suurepärasele niiskuse juhtimisele on tencel antibakteriaalne, pidurdades bakterite kasvu. Tencel kortsub vähem kui puuvill ning ei tõmbu pesus kokku ega kaota vormi ja värvid püsivad säravatena. Samuti on tencel väga vastupidav ja kulumiskindel ning samas täielikult biolagunev.